Montáž PVC - Podlahy Dveře Mareček Karlovy Vary

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace

INSTALACE A ÚDRŽBA

Přestože se podlahové krytiny s pěnovou vinylovou podložkou snadno pokládají,

doporučujeme vždy, aby je pokládal odborník. Poraďte se se svým obchodníkem.

PODKLAD
Podklad musí být rovný, čistý, pevný, hladký, trvale suchý, bez prachu, odolný vůči změkčovadlům a odmaštěný.

Jestliže se Novilon pokládá na vinyl, lisovanou dřevovláknitou desku apod., je třeba nanést ochranu proti změkčovadlům,

např. nanesením vrstvy speciální vyrovnávací směsi (Forbo 900, Uzin NC 405, Thomsit FF 69).

POKLÁDÁNÍ:
 Při pokládání musí mít podlahová krytina, podklad i lepidlo teplotu nejméně 17 ?C. Nikdy nekombinujte v jedné místnosti nebo v místnosti bez prahů různé šířky pásů (2 m, 3 m, 4 m) . Při použití v domácnosti může být Novilon položen volně až do maximální plochy 20 m2. Podél dvou sousedících stín a kolem dveří by měl být podlepen oboustrannou lepicí páskou odolnou vůči změkčovadlům. Zbylé dvě strany jsou položeny volně podél stěny (upevnění ve tvaru L). Sousední pásy podlahovin NoviluxA Traffic, Design a Compacta by měly být pokládány protisměrně. Spoje by měly vést ve směru dopadu denního světla. Vzduch zachycený pod podlahovou krytinou musí být vytlačen počínaje od upevněných okrajů, dále pokračujeme směrem ven oběma směry. Mezi podlahovou krytinou a všemi svislými plochami, jako jsou stěny, vestavěný nábytek atd., je třeba nechat mezeru 1 mm, aby se zabránilo tvoření bublin. V místnostech větších než 20 m2, místnostech s topením v podlaze, místnostech s pohyblivým nábytkem nebo intenzivně používaných místnostech musí být podlahová krytina přilepena celoplošně pomocí akrylového disperzního lepidla bez změkčovadel. Při spojování jednotlivých pásů (při volném pokládání) použijte ze spodní strany švu jednostrannou lepicí pásku odolnou vůči změkčovadlům. Místo, kde se pásy překrývají, přelepte přehlednou jednostrannou lepící páskou bez změkčovadel. V místě švu tuto pásku prořízněte, jenom tak zůstane materiál po svaření bez poskvrny lepidlem. Proveďte hloubkové a povrchové svařování pomocí lepidla Noviweld 671 nebo jiným systémem pro svaření vinylu za studena, aby spoje držely pohromadě a zabránilo se pronikání nečistot. Po cca 5 min. vrchní pásku odstraňte a docílíte těsného spoje, který se nebude zanášet nečistotami.

POČÁTEČNÍ  ÚDRŽBA Pokud byla krytina celoplošně nalepena, dodržujte návod výrobce lepidla. Dříve než začnete užívat nově položenou podlahovou krytinu Novilon, umyjte ji roztokem vody a aktivního čistícího prostředku (doporučujeme použít CC-AktivnI čistící přípravek R 280i nebo CC-ZákladnI čistící přípravek R firmy CC-Dr.Schutz). Pak ji umyjte dostatečným množstvím vody, aby se odstranily zbytky čistícího roztoku a následně ji vytřete do sucha. Důležité je počáteční ošetření voskem dle návodu výrobce

OCHRANA PODLAHOVÉ KRYTINY
Chraňte Vaši podlahu značky Forbo Novilon před poškozením nábytkem. Dříve než nábytek do místnosti nastěhujete, zkontrolujte všechny sokly a nohy. Na ostré hrany nebo tenké nohy nábytku použijte ochranné zakončení nebo kluzáky. Příliš malá nebo příliš ostrá kolečka sedacího nábytku by se měla vyměnit za větší. Dejte si pozor na to, že pryž, gumová kolečka a podložky vinylové nebo s gumou na rubu mohou způsobit skvrny nebo změnu barvy materiálu.

ÚDRŽBA
Každodenní údržba spočívá v zametení, luxování nebo umývání vodou s přidáním kapalného čisticího prostředku (doporučujeme CC- R 1000-čistící přípravek firmy Dr. Schutz). Těžko odstranitelné skvrny, např. káva nebo víno, by se měly otřít okamžití a nenechat zaschnout. Dehet, krém na boty a podobné skvrny musí být bezprostředně odstraněny. Dehet lze odstranit pomocí terpentýnu. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky! Při intenzivním používání by měla podlaha být pravidelně ošetřena speciálním lešticím přípravkem. Nechejte vrstvu na podlaze zaschnout, protože obsahuje užitečné ochranné látky. Nepoužívejte univerzální čisticí prostředky! Někdy během životnosti podlahové krytiny je nutná dodatečná údržba, aby se obnovil celkový vzhled. V takových případech podlahu důkladně vyčistěte pomocí speciálního odstraňovače nátěrů (CC-Základní čistící přípravek  firmy Dr. Schutz - ředit dle instrukcí na etiketě prostředku). Pak může být podlaha znovu navoskována a dále čištěna a udržována jako obvykle.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky