Návod na údržbu - Podlahy Dveře Mareček Karlovy Vary

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace > Lam. podlaha > Quick - Step

Návod pro pravidelné suché a mokré čištění laminátových podlah QS.

Tato podlaha špičkové kvality nejen skvěle vypadá, ale zároveň umožňuje snadnou instalaci a mimořádně jednoduchou údržbu. Můžete se proto těšit na mnoho let spokojeného
užívání. Firma QS vyvinula maximální úsilí od návrhu přes výrobu, instalaci a údržbu laminátových podlah své značky, aby jejich užívání bylo maximálně hygienické a nezpůsobovalo zbytečné plýtvání surovinami či poškozování životního prostředí.
Naše prodejní střediska nabízejí vše co potřebujete kaby Vaše podlahy sžením minimálního úsilí vypadaly po mnoho let jako nové. V návodu se dozvíte, jak a proč by jste měli udržovat laminátové podlahy.

Snadné čištění -podlahy nevyžadují žádnou speciální ochranu.
Povrch podlah QS, je tak tvrdý, že nepotřebuje žádnou zvláštní ochranu.
Nikdy nepoužívejte produkty, které vytvářejí ochranné vrstvy, jako například lesky,
vosky apod. Tyto produkty vytvářejí na povrchu podlahy vrstvy, které znesnadňují nebo znemožňují odstraňování skvrn. Po jejich aplikaci, by nebylo možné podlahy dále řádně čistit. Podlaha také může začít nebezpečně klouzat a způsobit poranění osob.

Odstraňujte nečistoty snadněji
Zabraňte usazování prachu, nečistot a vlhkosti na podlaze. Nečistoty jako např. písek nebo štěrk podlahu nejen znečišťují, ale mohou ji také poškodit. Fungují jako smirkový papír a způsobují její předčasné opotřebení. Mokré nečistoty klépe přilnou a po zaschnutí se mnohem hůře odstraňují. Proto nechte vlhkost a nečistoty tam, kde mají zůstat – venku !!! Ke vstupním dveřím umístěte čistící zóny odpovídající velikosti, které zodstraní nečistoty a nadměrnou vlhkost.

Kombinace suchého a mokrého čištění
Díky tvrdému a těsnému povrchu je zcela zbytečné podlahy QS pokaždé umývat vodou. Moderní produkty jsou určeny kému čištění podlah. Příliš časté mokré čištění není nutné a může dokonce údržbu podlah ztížit nebo nenávratně podlahu poškodit. Mokré čištění správným způsobem stačí pouze občas.

Pravidelné suché čištění
          Suché čištění zaznamenalo značný pokrok. Na všechny podlahy QS a zvláště na řady                                       V -drážkou (Perspective) se dá použít vysavač vhodný pro údržbu plovoucích podlah.
Před vysáváním je vhodné uvolnit prach a nečistoty pomocí utěrky sákny.

Nepoužívejte impregnované utěrky
Tento typ utěrek není pro čištění laminátových podlah vhodný a utěrky také škodí životnímu prostředí, protože je nelze opětovně použít a končí na skládkách. Kromě toho jsou impregnované olejovitými produkty, které způsobují přilepení  nečistot a zanechávají na laminátových podlahách stopy. Tyto utěrky však mohou být velmi vhodné pro jiné podlahové krytiny.

Moderní řešení: utěrka sákny
Utěrka sákny díky následujícím vlastnostem umožňuje suché i mokré čištění.
      - vlákna jsou upraven atak, aby vytvářela nesčetné množství mikrovláken, která                                                                                 mimořádně účinně uvolňují a vážou nečistoty a vlhkost.
       - důmyslná struktura oček snadno uvolňuje nečistoty a prach za sucha i za mokra.
       
5.3.  Jak provádět suché čištění ?
       - vezměte čistou a suchou utěrku sákny
       - položte ji na zem, očky k
       - uchopte násadu mopu a teleskopické díly vysuňte do požadované délky
       - desku držáku mopu položte na zem, před nebo za utěrku sákny, tak aby              sí byla rovnoběžná a ležela stabilně a po té jí umístěte do středu násady. Okraje utěrky přeložte nahoru a přichyťte je kému zipu na straně držáku.   
       - nyní pohybujte mopem po podlaze, pokud možno vélném směru lamel,aniž by jste ji zvedali. Vytírejte dlouhými tahy nebo překrývajícími se tahy do kříže. Držák mopu není obdélníkový. Kratší zých stran musí být při vytírání vpředu.Takto zůstanou veškeré nečistoty zachyceny včkách utěrky. Odolné nečistoty se zachytí mezi oky.
        - jakmile vytřete celou podlahu, opatrně sejměte utěrku zžáku mopu. Uchopte ji oběma rukama a přeložte. Vypadlé nečistoty ukliďte smetákem a lopatkou. Utěrky můžete vyklepat venku nebo proprat ví vodě.
   Takto zjednoduše a úplně odstraníte všechny volné nečistoty. Tato metoda je rychlá a lze ji opakovat libovolně často.

Mokré čištění.
Stejnou utěrku sákny lze použít i pro mokré čištění. Kčištění cca 25 m2 podlahy potřebujete pouze jednu utěrku sákny. Mokré čištění by jste měli provádět pouze příležitostně. Vávislosti na znečištění podlahy, by mělo stačit jednou za měsíc. Utěrka sákny je zásledujících důvodů vhodná i pro mokré čištění:
složení vláken zajišťuje adekvátní mechanické vyleštění podlahy bez přílišného svislého tlaku, aniž by došlo kímu poškození. Všechny komponenty systému jsou navrženy tak, aby utěrka sákny snadno klouzala po podlaze. Dobrého výsledku dosáhnete aniž by jste museli příliš tlačit nebo tahat.íky složení a počtu vláken utěrka optimálně drží vodu a nenechává proto podlahu příliš mokrou.
Čistící prostředek QS čistí podlahu dokonale, hygienicky a zamezuje elektrostatickému přilepování nečistot. Přírodní vůně čistícího prostředku navodí vém domě či bytě svěží atmosféru.je příliš cenná surovina, než aby se jí plýtvalo na čištění podlah. Díky naší metodě lze dosáhnout vynikajících výsledků i sálním množstvím vodyároveň tak šetříte čistící prostředek. Plné víčko čistícího prostředku (50ml) nalijte do nádoby rozstřikovače a doplňte vodou. ěs stříkněte několikrát přímo na utěrku, tak aby byla vlhká. Nesmí být příliš mokrá. Čistící prostředek nikdy nestříkejte přímo na podlahu.
        -    Utěrku sákny upněte k
         -     čistěte podlahu křížovým pohybem. Mopem pohybujte po celé podlaze, aniž by jste ji zvedli zího povrchu. Vytírejte ve směru delších stran lamel.
         -      uchopte mop oběma rukama a properte jej pod tekoucí vodou.
         -      po vytření podlahu osušte utěrkou sákny nebo běžným hadrem.

První důkladné čištění po instalaci.
Po instalaci je podlaha přirozeně velmi znečištěná. Vyčistěte ji následujícím způsobem:
měkkým smetákem odstraňte všechny viditelné nečistoty a smeťte je na lopatkuvyčistěte pomocí utěrky sákny, tak jak je uvedeno víle 5utěrku sákny nebo vezměte jinou a znovu vytřeteé nečistoty odstraňte podle návodu uvedeného v8í podlahu vyčistěte mírně zvlhčenou utěrkou sákny, jak je popsáno víle 6.třeba opakujte proces mírně vlhkého čištění. Takto vyčistíte podlahu důkladně a bez přílišné námahy.

Odolné nečistoty.
Skvrny, odřeniny a stopy po gumových podrážkách, fixech, oleji, tuku, laku na nehty, barvě apod. lez zátových podlah snadno odstranit. Níže uvedená tabulka obsahuje přehled, jaký produkt ¨je vhodný pro jakou situaci. Máte-li pochybnosti, neváhejte a zeptejte se svého prodejce nebo přímo výrobce.

Po odstranění skvrn podlahu vždy vytřete mírně navlhčenou utěrkou sákny nebo běžným hadrem, aby jste odstranili zbytky rozpouštědla.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky